Vedat Ustama

Vedat Ustama

Hatırlar mısın Vedat? 2012 Ekim ayıydı…O zamanlar Cihangir’de sular çok sık kesilmiyordu, İstanbul’un daha en az birkaçyıllık suyu var zannediliyordu. Gezi Parkı eylemleri başlamamış, Cihangir iktidar hükümeti tarafından tü kaka ilan edilmemişti.

Yeni evime taşındıgımdan o yana ilk defa sular kesilmiş, internete girdiğimde karşıma ilk senin telefonun çıkmıştı. Oysa ki bana en yakın su tesisatçısı sen değildin, mahallede bir sürü vardı ama ben taa Kazancı Yokusu tarafından sans eseri seni bulmuştum. Kader…

Yine o zamanlar evdeki tek problem antrenin duvarından daha önce akmış olan suyun sonucu oluşan rutubet sanıyordum, nerden bilebilirdim Vedat.

Sular kesilmişti ve gece geri geldi, gelen suyun tazdiyiyle duvara gömme sifonum bozuldu, sifon doluyor sular tuvalete akmaya şakır şakır devam ediyordu…ya da şakır şakır akmaya devam ediyordu. Seni geç bir saatte aradım, gelemeyeceğini söyledin kırıldım, panıikledim, sana kızdım. İlk defa evde bir problem yaşıyordum ve ihtiyacım oldugunda aradığım ilk kişiydin. O gece su saatini kapamak suretiyle geçiçi bir çözüm ürettim, sabah buluşmak üzere sözleştik.

Tam dediğin saatte geldin, tamir ettin ve gittin. Hızlı ve kusursuzdu, sifonum tam 1 sene daha hiç sorun çıkartmadı…Bilmezsin ben çok sık tuvalete giderim, onu da sonra anlatırım.

Sonra bir akşam gedliğimde üst kattan hem de tuvaletimin lambasının kenarından su akıyodu. Bu hem su hem elektrik tesisatçılarını ilgilendiren bir problemdi…İkisinide hallettin. Bana bir alo uzaklıgındaydın.

Bir gün çok korkunç bişey oldu Vedat, alt katımın tuvaletine su sızıyordu ve tüm apartman benden şüpheleniyordu, belkide tüm fayanslarım kırılacak ve büyük bir tadilat gerekecekti. Aradım ve adresi bile söylememe gerek kalmadı, artık evi de biliyordun. Bir çok detaylı araştırmadan sonra su suzuntusunun benden olmayacağını söyleyerekiçimi rahatlattın ama dedin “Yine de bir silikon çekelim duşun kenarlarına”

Çatalını ilk o zaman gördüm, ama inan bakmadım.

Artık günlük problemlerde ufak tefek tadilatlarda da araşır oldum…Belkide su tesisatıyla ilgili uzun süre problem çıkmadıgında bahane arıyordum.

Ev küçük oldugu için Bulaşık Makinam yoktu ve hemen çözüm buldun. Ufak bir sistem kurarark bakona Çamaşır makinasını tasıyabileceğimi böylece mutfakta bulaşık makinasına yer açacağını söyledin, hem de nakiye parası talepetmeden.

Sonra 1 yıl geçti ve sifonum bozuldu…” Gecen sene bu vakitlerde de sorun çıkartmıştı sifon” dedin…Sen de hatırlamıştın.

Hemen akabinde çamaşır makinam bozuldu imadıdıma yine sen yetiştin Vedat…Artık sular çok sık kesiliyor, Turkiye Cihangir halkını sevmiyor, sular her kesilip geri geldiğinde bu tesisatı eski kendisi makyajlı apartman dairesinini boru geçen her noktasında sorunlar çıkıyordu. Artık bazı aylar ailemden çok seni görüyordum.

Aylık harcamalarımda kocaman bir “Su Tesisatçısı Vedat” kalemi vardı. Bütçelerimiz ortaktı, maaşımın neredeyse yarısını sana verir oldum Vedat. Sende artık geldiğinde bu evi evin gibi hissetmiyor musun? Bardak nerde çöp nerde ayakkabı çekiceği nerde bilmiyor musun?

Gel beni bu dertten kurtar, beni bu masraftan kurtar, aynı evde gül gibi geçinip gideriz be Vedat

Vedat…Su tesisatçım benim

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: