Yaz Bitti!

Sakinleştim.

Gittiği yere kolay adapte olan, sıkılsamda, alışan biri olarak, her yaz dönüşü Istanbul’u yadırgıyorum Bu yaz biraz daha fazla.

Şartlar ne olursa olsun, yaz sezonu nasıl geçerse geçsin, tempo ne kadar yoğun olursa olsun,  Çeşme’den dönmek zor geliyor (yaz başında Çeşme’ye gitmek zor geldiği gibi). Kapalı bir alanda çalışmak, ofise mayo ile gelememek, sıkılınca bir denize atliyim lüksünün artık olmaması garip. Çeşme bizim için lisenin tatil olması ile yazlıga gitmek gibi birşey, şimdiyse okullar açıldı. İlk hafta her zaman sıkıcı.

İnsanlara bağlı biri olarak gözden uzak gönülden ırak lafını çıkartan kişiden nefret ederim. Yaz dönüşleri, kalktıgımda görmeye alışık oldugum insanların bir anda hayatımdan çıkması zorlar. Gözden uzak gönülden ırak olmaz. İnsanlara zor kaynasan ama tam alışan biri olarak  unutulmayı sevmem, Bu yaz biraz daha fazla.

Zor bi shift ile çalıştım bu yazJ Cumartesi geceleri çok sarhoş oldum. Bazen biraz fazla cesurdum, bazen biraz fazla beklentili. Çok eğlendim ama, biraz fazla kendime sardım, yalnız kaldım sandım diye.

Çok çalan sarkılara anlam yükledim, akşam güneşi güzele vurur dediler, akşam üzerleri güneşlendim. O yüzden amele yanıklar varya neyse.

Biraz klişe bir insanım aslında. Çok sevdiğim bir insan öldü dün, bugun cenazesi vardı. Ben bütün yaz kendimle uğraşırken o nelerle uğraşıyordu diye düşündüm bütün gün.

Sonra yine her sezon basında aldıgım kararları aldım. Ama bu sefer biraz daha içten. Özetle hayat fani, ölüm ani… Bu da benden alışılagelmedik duygusal bir yazı olsun dedim. Üzerime yapısan “çok espirili, komik çocuk” sloganı yumusar belki. Çok az insanın sahit oldugu duygusal yanlarım da var, arada fena ağlarım bile J

Istanbul’a döndük diyodum ya yeni sezon kararları daha içten alındı. Hiç bir şeyi ertelememe hissi, hemen spora başlama, sigarayı azaltma, arkadaşları ihmal etmeme, daha çok sosyalleşme, gözden uzak gonulden ırak olmasını istemediğin kişilere kendini hatırlatma…tüm bu planları uygulama konusunda daha bir niyetliyim.

Hayat kısa klişesine bu hafta en kötü şekilde sahit oldum.

Cesur davranmak lazım, vakit kaybetmemek lazım, keşke dememek lazım, zamanı çok iyi eğerlendirmek lazım.

Geçen gün sevdiğim birini aradım. Sesini duymak iyi geldi…çok basit bir şey ama artık daha değerli gibi.

Klişe ama gerçek

Baymadan susuyorum

Yeni sezon; net, keyifli  ve hepimizin istediği gibi olsun.

Dedim ya sakinleştim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: