Türk Telekom TTNET Korkunç / Çok Sinirlendim

Öncelikle “Çok Sinirlendim” isimli yeni bir blog açmayı düşünmüştüm ama fikrimi değiştirip leventdokuzer.com’u bölmemeye ve çok sinirlendim tagi ile bu seriyi başlatıp devam ettirmeye karar verdim.

Her zaman çok sevdiğim bir huyum olmasada “can çıkar huy çıkmaz” diyerek kendi kendimi telkin ediyorum ama evet çok sinirlendim. Çok sinirliyim, sizin günlük hayatta belkide farkına varmayıp önemsemediğiniz olaylar için ben sokaklarda adam kovalayıp odamda kendimi yerden yere atabiliyorum. Tansiyonum bazen 20 lere çıkıyor bazen 2 lere düşüyor.

Bugun de çok sinirlendim.

Herşey şu lanet askerliğe gitmemek için lanet masterı yapma kararımla başladı. 2 senedir dünya zaman harcayıp, yüzdüm yüzdüm kuyruguna geldim derken hayatımda bir daha yanından geçmeyeceğim, zerre kadar götümde olmayan muhasebe ve finans dersinden kalmamla boka sardı.

Bir de proje var tabi, bir aydır neredeyse haftasonları pencereden kafamı uzatmadan bitirmeye çalıştığım proje. Son revizeler, kafamı pencereden çıkartmadıgım son haftasonu diye kendimi telkin ediyordum geçtiğimiz günlerde.

Perşembe günü sabahtan annemden bir telefon geldi, “Şimdi evi aradılar, hatlarda bir yenleme yapıldığı için 24 saat internetimiz olmayacakmış” dedi. Ablamın evindeki modemin de tamire gittiğini unutarak gece ona gittim ve Perşembe günü TV izleyerek geçti. Neyse koca haftasonu var önümde dişimi sıkar evde bitiririm dedim. Cuma gecesi ise hala internetin gelmediğini söyleyince annem, kendimi dısarıda bir iki kadeh birşey içerken buldum.

Bu sabah 09.30’da kalkıp aradım Türk Telekom denen beş para etmez kurumu. Arıza kaydınız açık, modeminiz ve bilgisayarınız açık olsun en kısa sürede arayacağız dedi varoş karı. Bilgisayar kapalı onuda açayım mı dedim. “Evet evet modemde bilgisayarda açık olsun” dedi. An itibariyle saat 18:20’de bilgisayarın sesi migrene sebep oldugu için kapattım.

10:30’da tekrar aradım. 2 gündür sorunun  çözülmediğini ve İnternetle çok önemli işlerimin oldugunu, gün içinde düzelmeyecekse başka bir çözüm bulacağımı, internet olan bir yerde çalışmaya devam edeceğimi belirttim. 2. Varoş karı “Durumunuzun aciliyetini bildirdim en kısa zamanda ekiplerimiz gelecek” dedi

Uzun uzun kahvaltı ettim, 12:30’da tekrar aradım. Telefonu açan kal..k müjde verir gibi “sorununuz giderildi levent beeeeyyyy” dedi. Oysa ADSL ısığım hala yanmıyordu. İnternetim yoktu. “Aaaaa hemen yeni bir arıza kaydı açıyorum ve ekipleri yönlendiriyorum, lütfen modeminizi ve bilgisayarınızı açık tutun ve bizden telefon bekleyin” dedi.

Eve kitlenmiş telefon bekliyordum. Saat 13:30’da komşular internetlerinini ve telefonlarının çalışıyor oldugunu söyledileri. 4440375 numaralı TTNET hattından tekrar aradım Türk Telekom’u. Mahallenizdeki arıza giderilmiş, sizin hattınızdaki problem üzerinde ekiplerimiz şu anda olay yerinde çalışıyorlar dedi. Hadi dedim ekipler olay yerindeyse heralde artık çözülmek üzeredir. Teşekkür ettim kapatıım.

14:30’da aradığımda da ekipler olay yerinde çalışıyordu, 15:00 ve 16:00 da aradığımda da ekipler olay yerinde çalışıyorlardı. Hatta annem marketten dönerken ekipleri bizzat görmüş ve tezle ilgili tüm hayat hikayemi ekiplere anlatmıştı. 16:30 da aradığımda çıkan herif daha önce hiç aramamışım gibi o zamaan  size yeni bir arıza kaydı oluşturuyorum dedi. 17:00’de bir adam aradı. Adsl ışığınız yanıyomu dedi. Yanmıyo sizin ki yanıyomu dedim. Bekleyin düzeltiyoruz dedi. 17:30’da sokağa çıkıp ekipleri aradım. Gitmişlerdi ve hala evde internet yoktu. 18:00’de Tekrar Türk Telekom TT Net denen bir boka yaramaz kurumu aradığımda, Hımmm bugunde olabilir yarında ekiplerimiz 7/24 çalışıyor ve aciliyet ve yoğunluklarına göre hizmet verebiliyorlar Modeminizi açık tutun dedi. O modemi alıp senin götüne sokarım demedim…Keşke deseydim

18:30 da hala ADSL ısığım yanmıyor. İnternetsiz 3. Gün.

Sadece Cumartesi ve Pazarımız var kafa dağıtmak ve dinlenmek için. Ben 4 haftadır bu Cumartesi ve Pazar’dan ders çalışabilmek için feragat ediyorum. Sabah 09:30’dan beri ha geldi ha gelecek diye evde adamları bekliyorum ve 3 dakikada bir modemimin ışıklarını kontrol ediyorum.

Biraz önce bugun asla tez yazabilecek moda geçemeyeceğimi farkedince koca cumartesim evde modeme bakarak geçtiği için ufak bir cinnet geçirerek odamı yıktım.

Bu gibi durumlarda buz gibi suyun altına girerek uzunca kalırsanız biraz sakinleşebiliyorsunuz, aklınızda olsun.

Şu dakikadan sonra evime zavallı ve iğrenç Türk telekomdan bir tamirci gelirse kapıyı açtıgım gibi döveceğim.

Modemim düzeldikten sonrada TTNET’e rakip firma hangisi ise hemen ona geçeceğim.

Çok sinirlendim çok, elimde değil…

Türk Telekom TTNET Korkunç / Çok Sinirlendim’ için 2 yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: