Türk Dizilerinde Vahşice Öldürülmesi Gereken Karakterler

Popüler kültür sevdiğimi artık yinelememe gerek yok sanırım. Akşamları eve döndüğümde, spordan sonra vs TV’yi de hemen açarım ve mevcut yayında olan dizilerin sonlarını izlerim. Dahası da var; çok önemli bir programım yoksa Kuzey Güney izlemek için eve de dönerim. Velhasıl reyting oranları yüksek tüm dizilerde ne olup ne bitiyor haberdarım, kim kime tecavuz etti, kim kimin bacısına yan gözle baktı, hangi aşiretler arasında kan davası var, kim hangi cocuğu sevdi, hangi yüz yıl muhteşem biliyorum, takip ediyorum…

Oldum olası Türk dizilerinin 190 dakika sürmesine de kılım, özellikle Digiturk plus’ta zaman bazlı kayıt yapmak gerekiyorsa 210 dakikaya ayarlamak gerektiğine şaşırıp kalıyorum (bu yazıda ürün yerleştirmesi bulunmaktadır). Lüzümsuz yan roller, luzumsuz türkü sahneleri, luzumsuz figuranlar ve onların aşk hayatları hep beni baymıstır. Ama bazen bu yan karakterler o kadar rahatsız edici oluyorlar ki, hepsinin vahşice öldürülmesi ve bu yöntemle diziden atılması gerektiğini düşünüyorum…Bazen malesef bu hunharca katledilmesi gerek karakterlere büyük rol bile verilebiliyor ve diziyi izlenilmez kılıyorlar.

İşte Türk dizilerinde vahşice öldürülerek çıkartılması gereken TOP 4 karakterim.

4 Numara: Bir Çocuk Sevdim: Merve Rolündeki İlayda Alişan

“Küçük Orospu” teriminin günümüze uyarlanmış hali…Her sabah ve her akşam kazık kadar karı olmasına rağmen babası ile uyuma çabaları başta babası olmak üzere hepimizi çıldırtmakta. Git yatağında uyu artık ayıp. Oldu oalcak ben de 27 yaşında sabahları annemin yanına kıvrılayım bu ne be…

Evde sinir krizi geçirmeleri, zavalla Mine’ye sizofren tuzaklar kurmalar…yaşı küçük aklı büyük saçı uzun aklı kısa bu gerizekalı kız bence babasının sinirle eve geldiği bir akşam, söylediği lüzümsuz bir cümle sonucunda, babası tarafından boyu ters cevrilmek suretiyle kırılarak öldürülmeli…

3 Numara: Fatmagül’ün Suçu Ne: Deniz Rolunde Gözde Kocaoğlu

Ne üdüğü belirsiz, laftan sözden anlamayan, bence alt metinde kesinlikle down sendromlu oldugu vurgulanan Deniz, Fatmagül’e; ben senin kardeşin sayılırım olanları bilmek istiyorum, haydi şu tecavuz işini en başından tüm detayları ile anlat, abiii sende gel Fatmagüle bir daha tecavuz edermiş gibi yaparak canlandırma yapta tüm olanları çok daha iyi anlayalım diye dayatarak kanalı değiştirmemize sebep olmustur.

Bence aynı tecavuz ekibi tarafından tecavuze uğrayak ölebilir ve diziden bu yolla atılabilir…Yok fazla oldu bu sanırım!!! Son bölümde uçakla geldiği yere geri gönderildi zaten, bide o uçak düşse hiç fena olmaz.

2 Numara: Öyle Bir Geçer Zamanki: Murat Rolunde Osman Karagöz

Kaç sezondur sakat sakat gezip bir türlü ölemeyen, ölecek diye güzelim kızla evlenen (Zavallı Aylin’de dört gözle ölsün diye bekledi ama ecel işte, öldürmeyen allah öldürmüyor) kocalık görevini bir türlü yerine getiremeyip abisine ben mikemedim sen bi miksen diye soran, sonrada abisi ile Aylin’in aşk yasadıgını öğrenince sandalyesinden ayağa kalkmaya çalışan bu iğrenç sinir karekter artık lütfen ölsün.

Murat rolü yüzünden sakatlara olan bütün duygularım değişti, nerdeyse sokakta tekerlekli sandalyeli insan görsem devirecem yere ciddiyim.

Ayrıca eceliyle ölebilir, bu ölüm için bir senaryo yazmaya ya da değiştirmeye gerek te yok.

Gelelim bir numaraya…

1 Numara: Kuzey Güney: Handan Tekinoğlu rolunde Semra Dinçer

Ana gibi yar bağdat gibi diyar olmazmış…böle annen olacak al öldür. Dünyanın en önde gelen çocuk ayrımcısı, nerdeyse Güney’i tekrar götüne sokacak kadar seven; zavallı iyi çocuk Kuzey’i ise sadece fiştekleyip kullanan bu pis kadın zaten tüm niyetini son bölümde Güney’e Kocası ve Kuzeyi kastederek “Yakında ikisinden de kurtulacağız” diyerek belli etmiştir.

Ezik ezik senelerdir gazetelerde iş bakan bu leş kadın, iyi rol yaptıgı için sinir değil bence zaten korkunç sinir bir kadın.

Diziden vahşice öldürülerek çıkartılması için yeni senaryolar hatta yeni yan roller yaratılabilir, kimse yokken fırın patlayabilir ve çok uzun süren bir yanma sahnesi sonucunda çığlıklar atarak ölebilir mesela.

Eve bu 4 karakterin cidden çok hızlı bir şekilde hayatımızdan çıkması gerekmekte

Dizi senaristlerine önemle duyrulur.

Diğer sinir oldugumuz roller de var elbet ama konusmaya değmez…Yine Kuzey Güneyde ki Venüs (yok anüs..Venüs diye isim mi olur), Umutsuz ev kadınlarındaki deli çocuk (rol kabiliyeti sıfır, aşkı memnu da küçükken sevimliydi gerçi). Fatmagül’ün suçu ne de hastaları doktora götürmeyipte sürekli ot kaynatarak can çekişmelerine ateşler içinde yanmalarına sebep olan Ebe nine (ebeni mikiyim). Bunlardan en önemlileri…

Hadi artık düzgün bir türk dizisi, ya da en azından düzgün bir dizi uyarlaması yapıldın.

Bu sezon yine de en iyi dizi Kuzey Güney

Türk Dizilerinde Vahşice Öldürülmesi Gereken Karakterler” için bir yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: