Bu Evin Sahibi Kim?

Evde akşamları amaçsızca duvarlara, ekranlara bakıyorum, evin duvarları üstüme üstüme geliyor diye tüm alerjime ragmen aldığım Yoda ve Soda tam 6 aylık olmuş, ben de ise alerjinin a sı kalmamıştı. Kedi sahibi olmak muhteşem 2 kedi sahibi olmak şahane, hele ki o kediler eve girdiklerinde henüz 45 günlüklerse fevkaladenin fevkinde.

Tüm bu güzelliklerin yanı sıra her gün yeni bir macera, her gün yeni bir deneyim, her gün yeni bir eğitim ve ders. Hele ki benim gibi yalnız yaşamayı seven biri için.

Ana ocagından ayrıldıktan sonra ne bir oda arkadaşı ne bir eve çöreklenen sevgili derdim oldu benim. One night standlerimi bile uyku düzenim bozulur diye geceden sepetlerdim ben. Herhangi bir sebepten kanepeye oturduktan sonra yerimden kalkmak tepemi arttırır, bazen bırak telefonda konusmayı eve geldikten sonra tek kelime bile etmek istemezdim.

Bencilim biraz ben.

Sen misin kahveni koyup kanepeye oturduktan sonra yerinden kalkmak istemeyen. Allah böle çarpar adamı

6 ay geçti, ne ara geçti bilmiyorum ama sıgara paketinden bir tık büyük Yoda ve Soda bu 6 ayda taşşakları köşeyi en son dönen birer kaplana dönüştüler gözümün önünde. Karakterleri gelişti, gün be gün değişti. Ağzıma girmeye çalışan (kibarca uygun bir deliğimi seçtim bu tasvir için) Soda kucak sevmez oldu, Zıp zıp zıplayan Yoda tuvalete giderken bile önümde 8 takla atıp sonunda tuvalette bile kucağımdan inmemeye karar verdi.

Sen misin kanepeden kalkmak istemeyen…kahvemin en keyifli yerinde mutfakta tencereleri devirdi Soda, çünkü 24 saat çok açtı, ben kahve içerken bile kahve neden içemiyorum ben diye feryat figan ağlamaya başladı, yerimden her kalkısım onu beslemek içindi ve ıslak mama yerken dahi açlıktan öleceğini düşünüyordu.

Yoda’ya yemek yedirmeyen Soda tek basına 2 kişilik mama yiyor sonra da ağlaya ağlaya kusuyordu. Bunu 1 defa değil bir çok defa yapıyordu, tam da ben kanepede en iyi pozisyonu bulmuşken. Ev arkadaşına tahammul edemeyen ben kanepemden kalkıp gecenin köründe yerleri viledalıyordum.

Kırmızı tekli koltugum ve yemek masamın %70’i Yoda ve Soda’ya aitti, salonda onlardan kalan alanlara da yayılmaya ve dinlenmeye kalkısırsam ya coraplarımla oynuyor ya da kafama oturup 3 tel sacımı yolmaya bazense beni de yalayarak temizlemeye calısıyorlardı. Engellesem anlamıyor bırakırsam da kanepede mayısmıs olan bendeniz salya içinde kalıp dusa girmek zorunda kalıyordum.

2 hafta boyunca kakasıyla oynamaya karar verdi Soda, sen misin kanepeden kalkmak istemeyen. Tam yataga gitmiyim kanepe çok rahat burda kestiriyim derken, tam gözlerim kapanmak üzereyken önümde arka ayakları üzerinde ön iki patisi havada kakasıyla hand ball oynayan Soda geçiyor. Kanepe olmadı yataga gidiyim diyorum

Sabah somon kokularıyla uyanıyorum, üzerinize afiyet akşam somon yedim herhalde koktu derken yataktan bir çıkıyorum Yoda bana ödül maması getirmiş. Akşam çöpe attıgım Somon çöpleri yatakta. Afferin benim oğluma.

E tabi her zaman yalnız kalmakta istemiyor insan, ev küçük olsa da gelen giden oluyor. Eve gelen ayakkabıları ve çantası ısırılmış yep yeni 8 adet diş iziyle evden ayrılıyor. Ne Soda ne Yoda eve gelen insan ayrımı yapmıyor, Vedat Usta bile benle aynı levelda sevgi dozunu alıyor. Eee ne bok yemeye bokunuzu temizliyorum o zaman ben sizin diyorum, vazoyu gözümün içine baka baka yere atıyor.

2 erkek kedi 1 erkek sahip ya da “mama veren adam” belki de baska bir amacımız yok onlar için ama 3 erkek bir eve fazla mı diyorum. Herkesin kendi alanları olmalı, Soda ve Yoda’nın girmemesi gereken yerler var. Mesela TV’nin arkası. Digiturk’um çalışmıyor çünkü Yoda ve Soda orda kablolarla oynamaya ve hepsini kördüğüm yapmaya bayılıyor. Soda Yoda’nın koltuguna Yoda Soda’nın sandalyesine pek bulaşmıyor, belli ki bir koku bir işaret bırakıyorlar. Digiturk kabloları ve TV’nin karkasına da ben bir işaret bırakmalıyım ama nasıl. Bir saniyeliğine kendimi onların yerine koyup TV sehpasının arkasına attırıken düşünüyorum, buraya da ben sidik attım hadi bakalım, burası da benim.

Sen misin kanepeden kalkmak istemeyen. Güllerin Savaşını izliyorum, Gülfem Siphahi’nin oscarlık sahnelerinden biri, ben pür dikkat TV karsısında, Soda’da beni izleyerek patisini bambu vazosuna sokup sulu sakalar yapıyor. Her yer sırıl sıklam, kendisi de. Duşa sokmak istesem kıyamet kopartırlar ama bambuların suyuyla gerçek anlamda birbirlerini ıslatmaya bayılıyorlar. Hooop yine aldım mı elime videdanın sapını. Ben yerleri silerken kafamı bir çeviriyorum Gülru hamile kalmış bile.

Sen misin ev arkadası istemeyen, sen misin yalnız yasamayı, kendi alanlarını seven, sen misin ev işi yapmayı sevmediği için bir sürü paraları yardımcılara veren. Böle kedi boku temizlersin işte

Yoda ve Soda 6 aylık oldular, 100’lerce sosyal medya paylaşımımdan gördüğünüz gibi de tüm evin sahibi oldular. Ben de evde yemek yapan ve bok temizleyen bir yardımcı. Kim bu evin sahibi?

İyi ki almışım kuzularını..boklarına kurban

Siz siz olun kedi alacaksanız 2 kedi alın

Yakında kısırlastırılacak benim kuzular

Güncellerim yine

Bu Evin Sahibi Kim?” için bir yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: