SÜPER DADI

Her ne kadar Susan Miller’a göre 2015 Koç’ların yılı olacak olsa da, Özellikle Ocak ayında, Nisan ayının ilk haftası doğanlar galaksiler arası yolculuk yapacak olsalar da, Ay, Koç burcuna enerji verecek, Uranus koçları donunda sallayacak olsa da, VIP ortamlarda Koç burçları konuşulacak, kariyerlerinde G noktasını bulacak olasalarda 20 Ocak itibariyle kanepede popomun izini gören Koç’un allahı bendeniz Susan Miller’dan ümidi kesmiş tek çareyi Süper Dadı’da arar olmuştum.

Yatağımı toplamayayım nasılsa akşam yine yatıcam, duşu spordan sonra alırım (sporu da belki yaparım belki yapmam), bulaşıkları mutfakta adım atacak yer kalmayınca yıkarım, kıyafetler neden dolapta tıkılı kalıyor oysa komidinin üstünde kocaman boş bir alan var orada yığılsınlar, Film izlenmez 2 saat çok uzun, ben en iyisi hep uyuyayım, sonrada gece 2 de uyanıp sabaha kadar oturayım moduna geçince bu evin kuralları oldugunu unutmuştum. Bu noktada gece 01:00 sularında izlediğim Süper Dadı’nın ancak beni kurtarabileceğine karar verdim.

Gözde-Erdoğan-2

Tüm dünyada 25 ülkede 700 bölümden fazla yayınlandı, milyonlarca aile süper dadının uyguladığı evrensel methodlarla sorunlara çare buldu. O zaman Türkiye’nin Süper Dadı’sı Gözde Erdoğan’da benim sorunlarıma çözüm olabilirdi.

Bu hafta neden Süper Dadı Dokuzer ailesine konuk olup minik Levent’in sorunlarına cevap aramasındı.

Levent aslında çok vicdanlı bir çocuk, çok duygusal bir çocuk, yani en ufak bir şeyde gözünden yaş gelen bir çocuk, çok hissiyatlı bir cocuk ama Levent inat ettiği zaman önüne geçemiyorsunuz, hayır dediği zaman tamam, insanın içini bitirene kadar, tüketene kadar isteyen bir çocuk, aksi, istediğini ağlayarak anlatmaya çalışıyor, devamlı kavga ediyor. Dışardan yemek gelirse yiyiyor, yemek gelmezse yemiyor üşengeçlikten aç oturup kahve sigara ile besleniyor.

Süper Dadı evdeki ilk güne planlama toplantısı ile başlıyor. Levent’in fiziksel ve zihinsel gelişimleri için oyuna ihtiyacı var. Levent 30 yaşında minik bir çocuk ve dikkatini çabuk kaybediyor. Onu oyunlarla motive etmek gerekiyor. 30 yaşında bir cocugun tek ihtiyacı beslenmek ve uyumak değil elbette, Minik Levent’in başka ihtiyaçlarınında karşılanması gerkeiyor, bu evde ciddi bir değişime ihtiyaç var ve değişim bugün başlıyor. Hazır mısınız?

Bakalım Minik Levent yeni ev kurallarına uyum sağlayabilecek mi? Levent uyku eğitimine nasıl tepki verecek, birazdan Süper Dadı’da

spdadi

Süper Dadı ev kurallarını belirliyor. Bu evde artık koşuşturmak yok, bağırarak konuşmak ve tutturmak ta yok, tüm gece kanepede uyumak ve sonra da geç saatlere kadar oturmak ta yok, komşularla kavga etmek, apartmanda terör estirmek te yok, eğer Minik Levent bu kurallara uymazsa 30 yaşında olduğu için 30 dakika mola paspasında duracak.

Süper Dadı Minik Levent’in gün içerisinde yemek, oyun ve uyku saatlerini düzenlediği DÜZEN TABLOSUnu duvara asıyor.

Levent akşam yemeği saati geldiğinde kanepeden kalkmaya ve yemek yapmaya üşendiği için kendine 3. bardak kahvesini koyuyor ve bir sıgara daha sarıyor. Ama düzen tablosuna göre Levent akşam yemeği yemeli. Minik Levent tutturmaya başlıyor. Canı yemek yemek istemiyor, daha fazla kahve içmek istiyor. Süper Dadı hemen olaya müdahale ediyor ve tutturdugu için Levent’i uyarıyor.

Minik Levent “Ama ben kahve istiyom” diye ağlayarak tutturmaya devam ettiği için 30 dakika boyunca mola paspasına gidiyor.

Levent ilk başta mola paspasında durmak istemiyor, mola paspasında durmamak için direniyor. Yerlere vuruyor, ağlıyor ve annesini aramaya çalışıyor. Bir müddet sonra biraz sakinleşiyor ve süper dadı süreyi başlatıyor.

Minik Levent’in 30 dakikalık mola süresi doldu, Şimdi Süper Dadı mola paspasına geliyor ve Levent’ın neden orada oldugunu hatırlatıyor ve kendisinden minik bir özür bekliyor.

Levent mola paspasında sakinleştikten sonra yemek yemeği kabul ediyor ve Leven’in yemek eğitimi başlıyor. Eğer sebze ve çorbadan oluşan 2 çeşit yemeğini kanepede değil yemek masasında yerse yemekten sonra oyun hamurları ile oynama hakkı kazanacak. Ve yemek yemek için sadece 30 dakikası var.

İşte şimdi uyku vakti

Süper Dadı, Levent’e uyku eğitimi veriyor. Levent kanepede TV karşısında değil yatağında uyumalı, ama bu konuda biraz inatçı. Eğer Levent, gece hiç kalkmadan kendi yatağında uyumayı başarırsa Uyku tablolarına yapıstıracak magnetleri kazanıcak. Magnetleri kazanması için bir diğer sartsa işe gitmek için saati 07:00 kurdugunda, snooze yapmadan yataktan çıkması.

Işıklar kapatılıyor ama Levent yatağında oyun oynamaya başlıyor (30 yaşında ne oynuyo siz düşünün artık) Levent sürekli yatağından çıkmaya çalışıyor ama Süper Dadı her seferinde Levent’i kararlı bir şekilde yatağına geri koyuyor. Uyku eğitimi Levent için zorlu geçiyor. Levent uyumamak ve oyunlarına devam etmek için tam 2.5 saat çabalıyor, ama Süper Dadı’nın karşısında daha fazla direnemiyor ve uyuyor.

Levent gece boyunca sadece üst kattan gelen gürültülere müdahale etmek için bir kez uyanıyor ve apartmana çıkıp komşulara saldırmaya çalışıyor. Ama yine de Minik Levent Süper Dadı ile eğitiminde ilk gününde önemli bir kaç adım atarak gelişim göstermeyi başarıyor.

Zorlu geçen 1. günün ardından Süper Dadı’nında gitme vakti geliyor.

Bakalım Levent ve komşular arasında kavgalar durulacak mı? Bakalım Levent yarın gece kaç saatte uykuya dalacak.

Hepsi çok yakında…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: