Muhasebe ve Finans İkilisi

Hiç olurum yok di mi?

Askerlik yapmamak için alim olma yolunda ilerleyen Türk gençlerindenim. Nerdeyse Doktora mı yapsam düşüncelerinin kıyısında gezerken, hayatımın şu döneminde, kariyerimin bu noktasında, tez yazmaya ve son MBA sınavlarımı bitirmeye çalıştığım su günlerde uyandım ve derin bi nefes aldım(derin nefes aldım gibi kalıplar kullanarak evrene derin ve rahat nefes alabildiğim mesajını veriyorum su anda).

E tabi, üniversite mezunu olmanın yetmediği günümüz iş şartlarında MBA bitirmiş olmanın meyvalarını çok yakın zamanda yiyeceğime, çok zengin olacağıma, çok rahat koşullarda keyifle sevdiğim işleri yapacağıma eminim (bak bak evrene verdiğim mesajlara bak)

Gelin görün ki bunun için önümde çok ufak bir engel var..Yok yok tez falan değil, tez oldukça yolunda ve hızla ilerliyor. Ama Muhasebe ve Finans için aynı seyleri söyleyemeyeceğim. Mesela sezon boyunca japonca öğrenmeye çalışıyor olsaydım daha başarılı olurdum ama beynimin muhasebe ve finans lobu(tam olarak omirilik soğanının orda oldugunu düşünüyorum çünkü küçükken o bölüme bisiklet fireni girmişti ve ölüm tehlikesi geçirmiştim) çalışmıyor.

Yoruma açık tüm soruları muhteşem götten sallama yeteneğimle cevaplayabiliyorum. Soruda ne sorulduğunu tam anlamadan 80 aldığım sınavlarım olmuştur ama karşıma…Aşağıda sayısal dataları verilmiş şirketin finans bonolarını bişeyler yapın gibi sorular çıktıgında sınav esnasında aklıma gelen tek çağrışım Can Bonomo ya da U2 Bono oluyor…25 kişilik sınıfa 3 sınav gözetmeninin girmesi ve çok önemli bi iş yapıyormuş gibi ellerini göğüslerinde birleştirip sinir ve sistematik olarak kendi kağıdımızla ilgilenelim lütfen demeleri de duruma hiç yardımcı olmuyor açıkçası. Takım elbiseli sınıf arkadaşlarımı şoka uğratacak sekilde bol şortumu yukarı ekip kasıklarıma kadar yazdığım formul ve tablolara da bir kere bile bakamamış olmam cabası. Gerçi bir defa baktım ama bacaklarım kopya yazmak için biraz kıllıymış (bu yöntem sanırım gerçekten sadece liseli kızlar yapınca işe yarıyor). Ben de sınavın geri kalanında kaç alırsam geçebilirim ucundan diye hesaplayıp işlerine sağdık gözetmenler başımda dikilince problem çözüyormus gibi bu hesaplarımı kağıda dökerek durumu geçiştirdim. Yoksa sınavda kalem kullandığım toplam süre 6 dakika kadardı.

Biliyorum bu güne kadar tüm girdiğim sınavlardan kesin kalıcam diyip A hadi bilemedin B aldım, yetiştiremedim saçmaladığım dediğim tüm sunumlarda Hocaların gözdesi oldum…(evrene oynuyorum bu yazımda). Umarım bu seferde siz haklı çıkarsınızda hayatımın hiç bir döneminde bir daha karşıma çıkmamasını umud ettiğim Muhasebe ve Finans ikilisi de tarihe karışmış olur…Bendeniz de Tezini vermiş, hafta içi iş çıkışı tüm vaktini kaliteli bir şekilde kendisi için harcayan, herşeyi yapmaya vakit bulan, MBA mezunu kalifiye bir insan olarak hayatıma devam ederim

Dur bakiyim…evren göz mü kırptı ne…

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: