Burnum Hakkında Herşey

Genellikle onbin de bir görülen hastalıklarla karşınıza çıkıyorum. Hatta pipi mevzusunda bir milyon da bir erkekte görülen vukuatımla rekor kırmışlığımda vardır. Ama bu sefer çok sıradan, varoş, normal halkın da yakalandığı bir problem ile karşınızdayım. Burnumdan nefes alamıyorum…Bu hastalığımı nasıl çok havalı hale sokacağımı birazdan göreceksiniz.

Öncelikle biraz sonra okuyacağınız “Bulgular” için bir servet harcatan ve sonrasında da ameliyat olmak isteğimi bile bile sigortamın sartları hakkında bana ön bilgilendirme yapmayan ve hatta, sonrada Bu ameliyat için 3 yıl beklemeye alındınız cevabı veren Acıbadem Sigortasına ve Hastanelerine “ÇOK TEŞEKKÜRLER” lerimi iletmek isterim.

Neyse sonuçta sinüs ve burun yapımı gösteren videolu bir oyuncağım oldu.

Bense yine bir müddet daha burnumdan nefes alamamamaya devam eden, uyurken salyalar akıtan Levent olarak hayatıma devam edeceğim.

Bu bulgular konusunda tecrubesi olan doktor arkadaşlarında yorumlarını ayrıca beklerim. Aşağıda kendi kendime koydugum tehşis mevcut olacak sadece

PARANAZAL SİNÜS BT İNCELEMESİ BULGULARI:

Frontal sinus avalanması doğaldır.(Doğal tabi hepimizin frontal sinusu avalanır). Frontoethmoid resesler açıktır (Ama Acıbadem’e kadar, gişeler yoğun). Vomer aeredir (Ben de bundan korkuyordum işte..yeaaayy). Osteomeatal bileşkeler sağda açıktır, solda mukozal kalınlaşmaya sekonder belirgin daralmıştır (sağdan ek şerit verelim o zaman bebeğim, sağ açık). Bilateral aksesuar ostiumlar izlenmektedir (Burnumda bi takım aksesuarlar var, süslü bir insanım, burnumun üstünede şimdi anneannem dantel örüyor, nasıl olsa işe yaramıyor o yüzden dantel örtü örtecem üstüne). Solda maksiller sinus inferolateral duvarında mukozal kalınlaşma, mukus retansiyon kisti izlenmektedir(Aynı kisti sağda HD olarak ta izleyebilirsiniz).

Septum nazi orta-alt konka bileşke seviyesinde 6 mm’lik spurla sağa deviyedir ( Aynısı kaynımda da var). Orta konkalar solda belirgin revers yapıdadır ( ne diyon konka yaaa). Alt konkalar hipertrofik olup sağda posteriorda dejenere görünümdedir (Lisede dejenere olduğumu hocalarımda sölerdi-erken tehşis)

Ethmoid hücrelerin havalanması doğaldır (Arada havalandırıyorum haliyle). Sfenoid sinus havalanması doğaldır (çok havalıyım). Foreman spinozumlar inferiorda sfenoid sinus kenar komşuluğunda izlenmektedir ( komsu komsunun külüne muhtaş). Sfenoethmoid resesler kapalıdır (namaza gitti onlar gelecek). Mukozal kalınlasma izlenmiştir(Aya Yorgiy’e gitmeden önce rejim şart oldu).

Nazal pasaj sağda spur düzeyinde ve solda daralmıştır (solda burnumu karışıtırırken bende zorluk çekiyodum, hep serçe parmağımı sokmaya çalışıyorum). Koanalar, nazofarinks hava sütunu açıktır (Koanalar Avustralya’da görülen bir hayvan çeşidi değilmiydi…Haa koala idi onlar). Sol 2. İnsisiv dişin posteriorunda maksilla gömülü diş dikkati çekmiştir(Naapiyim çektiriyimmi? )

Kemik yapıda belirgin litik, tramvatik pataloji tespit edilmedi ( mersi, götümün tersi )

Saygılarımla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: