Fikir Nasıl Bulunur?

“Fikir narindir” der bir reklam ajansının başkanı olan Charles Brower. “ Bir azar ya da hor görmeyle öldürülebilir; doğru adamın ağzından çıkaıcak bir alay ya da suratında belirecek bir kaş çatışla ölüp gidebilir” Sanırım bir çok kişinin fikir yoksunu görnme sebebi de bu. O kadar çok alay ve azarla karşılaşıyorlar ve o kadar fazla çatık kaş görüyorlar ki. Üstelik bir de işe yaramadıkları söylenip duruyor, onlar da bir daha fikir üretmeyi denemiyorlar bile.

MediaCat yayınlarından çıkan Jack Foster’ın FİKİR NASIL BULUNUR kitabını okudum bu haftasonu. Kitap kapağındaki AKP ampülünü anımsatan çizim beni sinir etse de bu okunması inanılmaz kolay ve pratik kitap sonrasında çok parlak ve yeni fikirlerle karşınıza çıkacağıma neredeyse eminim.

İlk denememi yarın, Pazartesi günü, Muhasebe ve Finans sınavımda nasıl kopya çeksem fikirleri geliştirerek deneyeceğim. Neticeden sizi de haberdar ederim.

O çok yaratıcı fikirlerle gelen insanların bizden, sizden hiç bir farklı yok…Sanırım biraz pratik yapıp sosyal normlara takılmaktan vazgeçince herşey çok farklı olacak. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: