Sağlıklı Yaşam 101 – BAHANELERE YER YOK

Yeni işte 2 ayı doldurmuşken, çılgın gece hayatından 180 derece dönüp (ofis saatleri içerisinde) sağlıklı yasam modulune geçmişken ve adaptasyon süreci henüz tamamlanmaya başlamışken ARTIK SPOR YAPMAYANI DÖVERLER baskısına baha fazla dayanamayarak bu hafta ben de spor abaşladım…2 hafta önce başladıgımdan ve 10 gun önce bıraktıgımdan bu yana yaşadığım psikolojik buhranıda hesaba katarsak hafif bir geçiş süreciydi aslında.

Öncelike bahanelerimi sıraladım.

– Bugun evde temizlikçi vardı, akşam gidiyim de evde temiz temiz oturiyim.

Ev zaten temiz, temizlik yapıldıktan sonraki herhangi bir saat diliminde eve geldiğimde de ev temiz olmaya devam edecek ve ben de temiz temiz oturmaya.

– Bu hafta global gelecek yoğun olur spor yapamam.

Sanarsın ki global bana akşam yatıya geliyo.

– Akşam evde yapmam gereken işler var.

Yeni bir icat? Gerçekten akşam evde yapacak hiç bir işim yok

– Kendime vakit ayıramıyorum

???

– Çok yoruluyorum

Tüm gün taş taşıyıp tuğla duvar örmek zor tabi…

Bu bahaneleri beynimin kel olan kısımlarına doğru itekleyip spor salonuna inen uzun yolu katederken kafamda çok amerikan fikirler dolaşıyor, KOLAY OLSAYDI HERKES YAPARDI gibi yaratıcı! sloganlarla göbeğimin çook altında kalmış six packlerimi okşuyordum.

Egzersize başladıgım noktada ise yeni bir seri bahane kafamın içinde dolaşmaya başlıyordu. Bu aynı cocukluğumda aklıma kazınmış “TOK KARNA DUŞ YAPMA LEVENT, VALLAHİ KÜT DİYE GİDERSİN” kadar etkili “LEVENT ÇOK KOŞMA, YORMA KENDİNİ, SENİN BABAN GENCECİK ÖLDÜ SEN RİSK GRUBUSUN VALLAHİ KÜT DİYE GİDERSİN” alarmlarıydı. Koşu bandında hız 8’i aştıgında kalp atışlarımı kontrol edip 140’ı geçtiğimde hemen E.R moduma geçiyordum.

Çok su içmiş koşu bandında 8’i geçmiş..gencecik.

Yeni başladın daha kondisyonun yok zorlama kendini bahanemi ise ilk 30 spor salonu ziyaretimde tükettikten sonra (ki bu sekilde bitmiş üyeliklerimde var tarihte) yüksek tempolu salon derslerine dadanmaya başladım. Derse girerken “Ben daha yeni başladım bu ders zor gelir di mi bana?” şeklinde destek bekleyen sorularım genelde evet biraz ağır belki fazla gelir cevabını aldı. Bense ders başladıgında o dersi yapan 150 cm boyunda koca götlü ev kadınlarının nasıl tepindiğini görünce kendimi zar zor buhar odasına atıp soluklandım. Ama buhar odasında da 5 dakkadan fazla kalınmaz vallahi ölür insan küt diye gencecik yaşta.

Levent madem spora başladın beslenemene de dikkat et dedim. Carrefour’a gidip herşeyin organiğinden aldım. Aslında 4 parça şey aldım ama organiğinden alınca 100 TL tuttu. Eve gelince de 4 ünü birden bi seferde yedim. Spor yaptıgım için gerekli besini almam gerekiyordu. Akşamları kalsiyum ve b vitamini sabahları 2 haslanmış yumurda muz ve Pharmeton. Ara öğünleri kaçırmadım, spora aç karna gidilmez, spor yaptıktan sonrada vucut protein ister. Ye babam ye.

Yaptığım sporun ortalama 40 dakika, hafta da max 3 gün, 15 dakikası 7 ila 8 arasında koşarmış gibi mış gibi yapmak ve kalan 30 dakikasında bir salon dersine girmek, arada da karın ve omuz kaslarımı yumuşakça öpmek olduğunu düşünürsek çok sağlıklı ve fazla beslenen bir toroman oldum çıktım. Arada da e Levent spor yapıyorsun, kendini de şımartmak hakkın diyip lahmacunları yuvarladım.

Şahken şahbaz olan bendenizin yanakları ve göbeği altın oranda bir yuvarlak oluşturmuşken aynaya bakıp AMA HEMEN FARK ETTİ  diyecek haddi bile kendimde buldum hatta.

Bir yerden başlamak gerekiyordu, ben önce iyi beslenme kısmından başladım…Bir ağzımın tadı yerine gelsin ağırlıkları 5 kg’dan 7.5’a çıkarıcam söz.

BAHANELERE YER YOK

KOLAY OLSAYDI HERKES YAPARDI

IMG_7949

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: