Digiturk Rezaleti

Senelerdir hepimiz Digiturk‘ten az çekmedik. Her zaman evde, ofiste, sokakta Digiturk ile problem yaşayıp çözemeyen bir sürü insanın müşteri hizmetleri ve teknik destek hattı adı altında sorunlarını çözmeye çalışırken geçirdiği buhranlara şahit olduk. Karşımızda, telefon hattının diğer ucunda kanlı canlı bir insan olmasına rağmen aldığımız telesekreter kıvamında ezber cevaplar ve sorunu çözememeye odaklanan elemanlar karşısında çıldırdık. Ama elimiz gitmedi, iptal ettirmedik aboneliğimizi.

Bu son olayın detaylarıysa şu şekilde, ve bu sefer gözümü kararttım, Digiturk buna da bir çözüm bulamazsa üyeliğimi kesinlikle iptal ettirip evimde şu an promosyon olarak duran TiViBu ile hayatıma devam edeceğim. Hem ucuz hem su ana kadar hiç bir problem yaşamadım. Kayıt durdurma ve sonradan izleme, seç izle gibi,  özellikleri de var. Kanal seçeneği tabii ki Digiturk kadar geniş değil ama olsun.

10 Dairesi bulunan apartmanımızın büyük kısmı Digiturk abonesi. Apartman genelinde, Digiturk ana çanak ya da kutusunda bir parça değişikliği olması gerekiyormuş, ya da genel bir ağrızaya rastlanılmış. Yani kullanıcı kaynaklı bir hata değil, Apartmandaki herhangi bir Digiturk abonesinin hatası değil.

Digiturk‘un teknik ekipleri gelmiş ve gerekli parça değişikliğini gerçekleştirmişler, sonrada herhangi bir kapıyı çalıp 100 TL istemişler. Kapısı çalınan daire ise bu meblayı tek başına vermeyi tabii ki kabul etmemiş ve apartmandaki kullanıcıların faturasına yansıtın demiş. Teknik ekip, “Siz şimdi 100 TL verin, sonra diğer dairelerden toplarsınız” gibi korkunç bir çözüm sunmuş. Apartmanda herhangi bir apartman yönetimi yok, Cihangir’de hiç bir komşu birbirini de tanımıyor ayrıca. Dolayısıyla yöneticiye de yönlendirme gibi bir durumumuz yok.

Teknik ekip “Bizi ilgilendirmez, o zaman sökeriz biz de parçayı geri” diyip tekrar çatıya çıkarak tüm apartmanın Digiturk bağlantısını kesmişler, bunu yaparken apartmanın internet hattına da zarar vermişleri, atnı gün ve takip eden gün boyunca apartmanda internete de giremedik.

Öncelikle teknik ekibin bu korkunç tutumu için Digiturk‘u başlı başına şikayet etmek lazım, ama kime? Çünkü bu durumu bildirmek için Digiturk‘u aradığımda Zaten karşıma çıkan adam, “Teknnik ekip tabii ki parasını alır, almazsa söker” dedi. “Bir çözüm üretemiyor musunuz?” diye sorduğumda karşımda,  İşinize gelirse, beğenmiyorsanız iptal ettirin üyeliğinizi tutumunda korkunç bir cevapla karşılaştık. yapacak bir şey yok, birisi versin 100 TL ya da apartmanda birini seçin toplasın diye akıl verdi bana Digiturk çalışanı.

Ya da kayıt oluşturayım ama sizin adınıza olusturucam, gelir 100 TL yi sizden alır o zaman dedi.

1 haftadır televizyon izleyemiyoruz bu durumda iptal mi ettireyim diye sorduğumda ise, “tabii nasıl isterseniz, işleminizi gerçekleştireyim mi?” dedi.

Bu nasıl bir müşteri ilişkisi yönetimi, Digiturk kendini bu kadar mı tekel zannediyor, bu kadar mı korkunç bir hizmet sunulur abonelere.

Digiturk yetkilileri Cihangir Batarya sokakta ki bu problemle ilgilenmeyi ve çözüm üretmeyi hiç düşünmüyorlar. Ya apartmanca kaynasın aranızda para toplayın yaptırın, ya bi enayi çıksın tek başına üstlenip 100 TL ödesin, ya da bize ne, üyeliğinizi iptal ettirin seçeneklerini sunuyorlar.

Bravo

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: